کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام تنها با چند کلیک

 

 

اعلان‌ها بخش مهمی از اینستاگرام هستند و به واسطه آن‌ها متوجه دایرکت‌ها، لایوها و بخش‌های دیگر می‌شوید. اما اگر از زاویه دیگری به این قضیه نگاه کنید، می‌بینید که هیچکس هنگامی که کار واجبی با شما دارد از اینستاگرام برای پیدا کردن شما استفاده نمی‌کند. بنابراین دلیلی ندارد که به آن‌ها وابسته باشید و بهتر است که اعلان‌ها را به طور کامل برای اینستاگرام غیرفعال کنید. چرا که برای دریافت نوتیفیکیشن، می‌بایست به اینترنت دسترسی داشته باشید و دسترسی به این شبکه جهانی، یعنی مصرف حجم بیشتر!

برای اینکار می‌توانید از طریق اینستاگرام اقدام کنید. وارد اکانت خودتان شده و تنظیمات را باز کنید. در بخش مربوط به نوتیفیکیشن‌ها، می‌توانید تک به تک وارد گزینه‌ها شده و نوتیفیکیشن‌ را بر روی آف قرار دهید. اینستاگرام یک گزینه کلی برای غیرفعال کردن دریافت اعلان‌ها هم در نظر گرفته که البته مدت زمان آن محدود بوده و نمی‌توان برای همیشه از آن استفاده کرد. راه دیگر غیرفعال کردن نوتیفیکیشن در اکثر گوشی‌های امروزی از طریق تنظیمات خود گوشی است. می‌توانید اینستاگرام را در تنظیمات پیدا کنید و دسترسی آن به اعلانات را ببندید.

کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام با غیرفعال کردن لود اتوماتیک پست‌ها

اینستاگرام همیشه در حال فعالیت بوده و تصاویر و ویدئوها را لود می‌کند. شما می‌توانید مانع این وضعیت شوید و کاری کنید تا فقط زمانی که خود برنامه را باز می‌کنید، پست‌ها به روز شوند.

برای اینکار وارد اکانت خودتان شده و بخش تنظیمات را باز کنید. از میان گزینه‌های موجود اکانت را انتخاب کرده و گزینه Mobile Data Use (در برخی گوشی‌ها Cellular Data Use) را بزنید. حالا تنها کافی‌ست که تنها آپشن موجود در صفحه جدید، یعنی Use Less Data را فعال کنید. البته این حالت تنها برای زمانی است که شما از دیتا گوشی خودتان استفاده می‌کنید و ربطی به وای‌فای ندارد.

جلوگیری از مصرف حجم اینترنت توسط اینستاگرام با خاموش کردن دیتا در زمان

استراحت!

 

بخش زیادی از حجم اینترنت شما برای برنامه‌هایی مصرف می‌شود که در پس‌زمینه گوشی فعالیت می‌کنند. این موضوع برای اپلیکیشن‌هایی همچون اینستاگرام که کاملا برای اجرا به اینترنت نیاز دارند، بیش از بقیه خودنمایی می‌کند. یعنی ممکن است شما مشغول کار دیگری با گوشی باشید (یا اصلا از آن استفاده نکنید) اما اینستاگرام به فعالیت خودش و بلعیدن اینترنت شما ادامه دهد. بنابراین بهتر است که فعالیت این برنامه را در پس‌زمینه متوقف کنید (از طریق تنظیمات گوشی) و یا زمانی که با گوشی کاری ندارید، دیتا را خاموش کنید. به همین راحتی…

غیرفعال کردن ذخیره تصاویر اصلی در حافظه گوشی برای کاهش مصرف اینترنت

اینستاگرام

 

زمانی‌ که از طریق اپلیکیشن اینستاگرام اقدام به ثبت عکس یا ویدئو می‌کنید، این اپلیکیشن نسخه اصلی آن را در گوشی شما ذخیره می‌کند. این ویژگی خیلی هم ساده نیست و با مصرف اینترنت همراه است. در ضمن این را نیز در نظر داشته باشید که در اکثر مواقع، فیلم‌ها و تصاویر گرفته شده با اپلیکیشن اختصاصی دوربین گوشی خودتان، کیفیت به مراتب بهتری از اینستاگرام دارد؛ بنابراین بهتر است که با اپ دوربین محتوای خودتان را ثبت کنید و سپس آن را در اینستاگرام قرار دهید. در نتیجه برای کاهش مصرف اینترنت اینستاگرام، بهتر است که ویژگی گفته شده را غیرفعال کنید.

برای این‌کار، وارد اکانت خودتان شده و بخش تنظیمات را باز کنید. سپس در بخش اکانت، گزینه Original Posts را انتخاب نمایید و تیک گزینه Save Original Posts را بردارید.

اگر شما نیز راهی برای کاهش مصرف حجم اینترنت اینستاگرام می‌دانید، خوش‌حال می‌شویم که از طریق بخش نظرات آن را با ما و سایر دوستان‌تان در شاتل اپ به اشتراک بگذارید.

برای آنکه یکی از حرفه‌ای‌های این شبکه اجتماعی باشید، پیشنهاد می‌کنم، حتما ترفندهای اینستاگرام ما را دنبال کنید.


منبع : کاوشا